Як зареєструватися приватним підприємцем в Україні
Україна продовжує розробляти та вносити зміни до своєї правової системи, щоб зробити нашу країну привабливішою не лише для великого бізнесу, але і для малого. Наприклад, найпоширенішою формою ведення комерційної діяльності в Україні є ФОП, яке наразі є найпопулярнішою формою ведення малого та роботи у сфері ІТ-бізнесу, а також у сфері надання послуг. За статистикою, в Україні зареєстровано понад 1 763 000 приватних підприємців (фізичних осіб-підприємців).
Стати приватним підприємцем (фізичною особою-підприємцем) в Україні є відносно простою справою.
Як правило, процедура складається з таких етапів:
1) Отримання ідентифікаційного номера платника податків в Україні;
2) Реєстрація як фізичної особи-підприємця у центрі надання адміністративних послуг (або у нотаріуса);
3) Відкриття банківського рахунку.
Відповідно до закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» фізичній особі-підприємцю, який є іноземним громадянином, будуть потрібні наступні документи:
- Паспорт (із засвідченим перекладом на українську мову);
- Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків;
- Заявка встановленої форми;
- Підтвердження адреси, за якою приватний підприємець зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності за своїм місцем проживання .
Згідно з Законом, адресою проживання є адреса, за якою особа проживає постійно або тимчасово.
Усі особи, що легально перебувають на території України, повинні зареєструвати свою адресу проживання. Штамп із зазначенням адреси проживання проставляється в українських документах, таких як внутрішній паспорт громадянина України, посвідка на тимчасове/постійне проживання, посвідчення біженця, довідка про звернення за захистом в Україні. Таким чином, якщо особа не має одного з вищезазначених документів, не потрібно реєструвати місце проживання в Україні. Якщо особа має за мету стати приватним підприємцем – цілком достатньо буде договору оренди або купівлі-продажу.
Фізичні особи-підприємці мають право обрати спрощену систему оподаткування та сплачувати Єдиний податок в розмірі 5% від суми валового доходу своєї підприємницької діяльності (макс. 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, що станом на 01 січня 2021 р. становить 7 млн. грн.). Також обов’язковою є щомісячна сплата єдиного соціального внеску у розмірі 1320 грн. (станом на 01 січня 2021 р.).
Тетяна Ященко
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
ty@rimslinchambers.com
LinkedIn